Vähenevad ja suurenevad maksud

Mart on väikeküla ärimees - maasikakasvataja, kelle töö kasumlikkus sõltub väga palju sellest, kui palju makse ta peab maksma oma töötajate palkade pealt. Mart sai oma vallas kandideerivalt poliitikult läbi sotsiaalmeedia valimisreklaami, milles poliitik lubas vähendada makse, mida Mart peaks maksma riigile ja oma kohalikule omavalitsusele.

Mari on samas vallas elav üksikema, kes sõltub erinevatest toetustest, mida saab riigilt ja kohalikult omavalitsuselt. Tema sai samalt poliitikult valimisreklaami, kus poliitik lubab suurendada erinevaid toetusi, ja selleks suurendada ka makse, mida ettevõtjad peavad maksma.
Question Image
Miks poliitik Mari ja Mardiga selliselt käitus?

Majandushariduseta mats

Valimiste-eelsel poliitikute debatil ütles Mart Puusaag, et tema arvates tuleks Tallinn-Narva maantee lõpuni neljarealiseks ehitada. Selle peale arvas tema vastas olnud Andres Sammal, et Puusaag on majandushariduseta mats, kes ei peaks üldse riiklikest investeeringutest rääkima.
Question Image
Mis toimus?

Vaktsineerimise vastased Facebookis

Facebooki grupis tekkis elav arutelu vaktsineerimise ohutuse või kahjulikkuse teemal. Postitused olid valdavalt vaktsineerimise vastu ning vaidlus emotsionaalne. Mingil hetkel võis märgata, et erinevad postitused kordavad ühte ja sama sõnumit. Sõnastused erinesid nüanssides, kuid nende sisu oli sama. Vastased oleks justkui ühtne seltskond, kuigi eemalt ei paista, et miski neid ühendaks.
Question Image
Mida peaks sellise Facebooki grupi liige teadma?

Trolid ja botid kommentaariumis

Ajalehed kirjutavad tihti internetitrollidest ja bottidest. Oled näinud ajalehtede kommentaariumides kummalisi postitusi ning aeg-ajalt kukub keegi Facebookis räuskama. Viimasel ajal oled hakanud saama ka enda postituste all imelikke kommentaare inimestelt, keda sa ei tunne
Question Image
Millega võiks olla tegemist? (mitu õiget vastust)

valimised2021.com

Facebookis hakkas levima reklaam, mis kutsus üles koroonakriisis ohutult kohalike omavalitsuste valimistel osalema ja andma oma hääle veebilehel valimised2021.com. Lehte avades paistis tegemist olevat mõne Eesti riigiasutuse veebilehega. Hääletamiseks tuli luua keskkonnas konto, sisestada oma nimi ja isikukood, pärast mida sai edasi liikuda kandidaati valima. Peale seda aga süsteem hangus.
Question Image
Millega võis olla tegu?Tegemist on valimistel osalemist lihtsustava veebilehega ning seal pole midagi kahtlast.

Kõik saavad valida!

Laupäeval, enne valimispäeva, hakkas Facebookis levima postitus, milles inimene tundis muret, et kuna tal oli tekkinud päeval külmetushaigus ning nohu, siis ta ei saagi sel aastal valida. Kommentaarides tunti talle kaasa ning arvati, et selliseid inimesi, kel sellel korral jääb hääletamata on koroona tõttu veel sadu ja sadu.
Kas sedasi arvajatel oli õigus?Jah, sest pühapäeval enam elektrooniliselt hääletada ei saa ning kuna haigena jaoskonda ka minna ei tohi, siis jääbki hääletamata.
Kontrolli vastuseid
Vaata vastuseid